O ELISCIA

[Elíšia]
Eliška Coach in Action

 O projektu ELISCIA i o mně

Koučuji s úsměvem

Koučovací projekt ELISCIA vznikl proto, abych mohla nabídnout osobní doprovázení a nový pohled na život všem těm, kteří se ve svém životě ocitli na pokraji svých sil. Této fázi se odborně říká syndrom vyhoření jde vlastně o chronický stres. Toto zákeřné psychologické onemocnění postihuje zejména lidi, kteří si v životě nastavili vysoké tempo a na jedince jsou kladeny, čím dál tím větší nároky. Takový jedinec trpí pocitem, že se bez něj nic neobejde a nezvládání všech povinností je pro něj velkou osobní i profesní prohrou. Jakmile se váš život zaplní neustálým chronickým stresem, tak ten už velmi snadno vede k fyzickému a emocionálnímu vyčerpání. Pak se začnou hroutit, jak osobní, tak profesní vztahy. Ale na to vše existuje lék. Ten jsem našla v principech oboru Rekreologie, která zkoumá životní způsob člověka a hledá cesty, jak vrátit život do rovnováhy. Mnozí vyhořelí a nešťastnou láskou zlomení lidé se bolesti a ztrátě sil pro život dost často poddají. Upadnou do depresí, a pak začnou mít i velké zdravotní problémy, které se sebou syndrom vyhoření nese.

Ve svém projektu propojuji prvky brain-based koučování (koučování založené na fungování lidského mozku a mysli), rekreologie (vědní disciplíně o správném využívání volného času, zdravého životního stylu a pozitivním přístupu k sobě), nástrojů pozitivní psychologie s prožitky během cestování.

Pro účastníky mého programu připravuji 8denní rozvojovou dovolenou s konkrétním zaměřením. Během pobytu si nejen odpočinete, ale na praktických workshopech se naučíte o důsledcích vyhoření a stresování se, jak je vyléčit, ozkoušíte si osvědčené tipy. Zjistíte, jak zahojit zlomené srdce a znova se otevřít lásce anebo nenechat si zničit zdraví vysokým pracovním nasazením. Jak jsem ve svém zkoumání zjistila, obě oblasti jsou si neuvěřitelně blízké. Dost často vysoce nasazené pracovní tempo a pocit nepostradatelnosti značí, že nám něco schází v osobním životě a nechce se nám pryč z práce. Život mimo pracovní prostředí, kde na nás nic nečeká anebo nás tam nikdo nedocení, jedince doslova děsí. Naopak se zlomeným srdcem a pocitem životní nenaplněnosti, zrady přichází pocit prázdnoty a osamocení. Tato nespokojenost se může prorůst v pracovní a mezilidské problémy a na vyhoření je zaděláno. A proto se specializuji na profesní vyhoření, ale i na rozchodové koučování a zážitkové seznamování. Moji klienti za osm dní živé spolupráce získávají nadhled díky změně prostředí, nové impulsy pro život, a hlavně osobní doprovázení, ve kterém pak pokračujeme i po návratu do reality. Nabízím i online verzi projektu, pro ty kteří se za mnou z různých důvodů nemohou vycestovat. Moje metoda není o tom se zdvořilostně plácat po rameni a navádět vás, jak máte lépe žít. Snažím se vás během vašeho pobytu přivést do akcí, abyste skutečně žili, takoví život, o kterém jste snili, než se vše pokazilo.

Název ELISCIA vychází z kombinace mého jména a akčních prvků mého koučování. Ale v malajštině význam slova ukrývá dobře známou, ale tak pravdivou frázi: LOVE YOURSELF (MĚJ SE RÁD).

Díky službám ELISCIA se naučíte mít se zdravě rádi, a jak doufám, tak zjistíte, že to je klíč k životní spokojenosti. Co se pak začne ve vašem životě dít bude jen odrazem změny v přístupu sama k sobě. Pro zážitkové rekre-akční koučování jsem si zvolila španělský ostrov Tenerife (Kanárské ostrovy). Tento ostrov ve stínu Afriky je ideální kombinací pro turistiku, odpočinek u moře, jsou zde skvělé wellness a zkrášlovací služby za přívětivé ceny, dají se tu zažít úžasné adrenalinové aktivity, ale i výborná gastroturistika, podmínky pro život se neliší od pevninské Evropy, žijí zde přátelští lidé a cesta sem není složitá ani zbytečně komplikovaná. Navíc o Tenerife se říká, že je ostrov srdce, nejspíš díky vulkanické energii ze stále činné, ale spící sopky, které je i nejvyšší horou Španělska, Pico del Teide (3 718 m). Věřím, že si to tady zamilujete a najdete sami sebe, stejně jako já.

 

Majestátní Teide – pohled z Puerto de la Cruz